Witaj na naszej stronie Kaza Z netu .Tutaj możesz poznać najlepsze techniki zarabiania w internecie. Nie rozsyłamy niechcianego spamu a jedynie dajemy możliwości zarobku. poznawaj najlepsze techniki zarabiania w internecie i uzyskaj w końcu wolność finansową.
informacjaNie dajemy gwarancji zarobienia poprzez serwis kasaznetu.pl, po więcej informacji odsyłamy ...tutaj...
Najlepsze forum o zarabianiu przez Internet!

A gdyby tak zamiast odkładać na lokatę czy do skarpety kupować „bitkojny”?:

A gdyby tak zamiast odkładać na lokatę czy do skarpety kupować „bitkojny”?
Treść Newsa:

Rok temu uznałbym to chyba za głupotę, gdyż zaczynając przygodę z kryptowalutami bardzo szybko pojąłem, że cechują się one ogromną zmiennością cen. Daje to oczywiście duże pole do popisu jeśli chodzi o zarabianie przez Internet, gdyż w krótkim czasie można dużo zyskać. Ryzyko straty też jest i trzeba mieć tego świadomość. Byłoby to zbyt proste.

 

Gdy trafiłem na stronę bitfilar.pl zmieniłem diametralnie zdanie na temat tzw. holdowania (kupowania i trzymania krypto przez dłuższy okres czasu np. rok, dwa). Początkowo przecierałem oczy ale za chwilę zdałem sobie sprawę, że jest to możliwe.

 

Na czym polega projekt autora bitfilar.pl ? Jego założenie jest bardzo proste. Co miesiąc w ramach oszczędzania (a może inwestycji?) za 200 zł regularnie kupować kryptowaluty. Bez względu na to jaka w danym momencie jest cena za daną krypto.

 

Bitfilar.pl raz w miesiącu za równowartość 200 zł kupował 4 kryptowaluty przez niego wybrane. Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), DASH oraz DOGE. Nie do końca rozumiem wybór DOGE gdyż akurat ta waluta nie reprezentuje sobą nic ciekawego. Ale podoba mi się konsekwencja w działaniu. Przez cały okres oszczędzania rodzaj kupowanych krypto się nie zmienił mimo, że powstało ich ponad tysiąc. Zresztą konsekwencja w obranych strategiach dotyczących kryptowalut jest kluczem do sukcesu. Działania pod wpływem emocji czy chwili częściej przynoszą więcej szkody niż pożytku.

 

STATYSTYKI (szok!)

 

Dane na dzień 25.07.2018 roku

 

Czas oszczędzania (inwestycji): 37 miesięcy

Inwestycja: 7 070 zł

Stopa zwrotu: 1119 %

Aktualna wartość: 86 236 zł !!!

 

Jeśli spojrzysz na aktualne wykresy kryptowalut od razu zauważysz, że jesteśmy po kilkumiesięcznych spadkach. Mimo tego inwestycja jest warta ok. 12 razy więcej! Nie pamiętam dokładnej wartości tej inwestycji z grudnia 2017 podczas ogromnych wzrostów na rynku krypto ale było to ok 2 razy więcej niż obecnie.

 

Przez ten okres pomysłodawca projektu emerytury w bitkojnach zgromadził następującą ilość kryptowalut:

1,04 BTC

81 LTC

28 DASH

539468 DOGE

 

Moje obliczenia (kalkulacja co by było gdyby..)

 

Zarabianiem w sieci interesuję się od około dwóch lat. Jak wyszedłbym na tym, jeśli od samego początku trafiłbym na projekt bitfilar.pl i poszedł w jego ślady odkładając 200 zł miesięcznie (wydaje mi się że na tyle mógłbym sobie pozwolić).

 

Zaczynałem od giełdy BitBay więc założyłem, że kupowałbym tylko to co jest (było) tam dostępne i tylko te krypto, które w pewien sposób mnie zainteresowały. Kurs średni z danego dnia w PLN, gdyż giełda obsługuje wymianę krypto w parach z walutami FIAT.

 

A zatem kupowałbym BTC, LTC, ETH oraz LSK przeznaczając na każdą z nich 50 zł miesięcznie.

 

Początek inwestycji 01.07.2016 rok. Kupiłbym wtedy:

 

0,018518519BTC po kursie 2700 zł

1,041666667ETH po kursie 48 zł

40 LSK po kursie 1,25 zł

2,941176471 LTC po kursie 17 zł

 

Co miesiąc akcję bym powtarzał. Zatem ostatni zakup 01.07.2018 rok:

 

0,002083333BTC po kursie 24 000 zł

0,029411765ETH po kursie 1700 zł

2,518891688 LSK po kursie 19,85 zł

0,168918919LTC po kursie 296 zł

 

Szczegółowa tabela obrazująca każdy zakup znajduje się do pobrania TUTAJ. Zajęłoby to zbyt dużo miejsca, a tabela byłaby nie czytelna.  

 

PODSUMOWANIE (kolejny szok!)

 

Dane na dzień 25.07.2018 roku

 

Czas oszczędzania (inwestycji): 25 miesięcy

Inwestycja: 5000 zł

Stopa zwrotu: 908 %

wartość: 50418 zł !!!

 

Te liczby działają na wyobraźnię i w głowie masz od razu - czego ja tak nie robiłem?! Przecież to tylko 200 zł miesięcznie...

 

Liczeniem ile miałbym po tym czasie na nawet najlepiej oprocentowanej lokacie bankowej nie będę się tutaj zajmował, gdyż sam widzisz, że nie ma to sensu.

 

Taką symulację można by też przeprowadzić uwzględniając inne ramy czasowe ale zawsze wychodziłoby to samo. Nasza inwestycja pomnożyłaby się o setki procent.

 

Ktoś powie, że dobry czas na krypto już był, już jest za późno, kto miał zarobić to zarobił itp. Takie teksty są powtarzane przy każdych korektach na rynku od lat.

 

TUTAJ jest ciekawa strona zestawiająca wszystkie "śmierci" Bitcoina. Według niej Bitcoin umierał już ok 300 razy.

 

Sam zastanów się czy w tej chwili dalej "umiera" czy może jest to szansa na inwestycję lub na rozpoczęcie oszczędzania w taki sposób jak powyżej.

 

Swego czasu rozmawiałem na FB z autorem projektu Bitfilar. Powiedział mi, że najważniejsza jest właśnie konsekwencja w tym co sie robi i jeżeli 200 zł to dla mnie za dużo wystarczy mniejsza kwota np. 50-100 zł. Najważniejsze to robić to regularnie.

 

Jeśli nie wiesz gdzie zakupić omawiane kryptowaluty zapraszam cię do opisu polskiej giełdy BitBay. Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu.

 

Uwaga!

 

To to nie jest porada inwestycyjna! Pokazuję ci tylko czarno na białym co by było gdyby i zostawiam do przemyślenia…

 

esli12


Czytań: 920

Sponsorowana:

Skontaktuj się z nami:

Reklama