Witaj na naszej stronie Kaza Z netu .Tutaj możesz poznać najlepsze techniki zarabiania w internecie. Nie rozsyłamy niechcianego spamu a jedynie dajemy możliwości zarobku. poznawaj najlepsze techniki zarabiania w internecie i uzyskaj w końcu wolność finansową.
informacjaNie dajemy gwarancji zarobienia poprzez serwis kasaznetu.pl, po więcej informacji odsyłamy ...tutaj...
Najlepsze forum o zarabianiu przez Internet!

Jak rozliczyć dochód z programów partnerskich:

Jak rozliczyć dochód z programów partnerskich
Treść Programu:

Od każdej zarobionej złotówki w programach partnerskich (M2M, ComperiaLead itp.) należy się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Nie ważne czy zarobisz 2000 zł czy 100 zł. Rozliczyć się trzeba i koniec.

 

Co w przypadku jeśli się nie rozliczę? Nie radzę tego robić. Jak powszechnie wiadomo polskie przepisy w tym zakresie są bardzo rygorystyczne. Nie rozliczając się z uzyskanego przychodu możemy się narazić na wysokie kary finansowe.

 

Sposób rozliczania tutaj opisany dotyczył konkretnie mnie. Na co dzień pracuję na etacie, a dochód z programów partnerskich to taki mój ekstra dochód. Jeżeli twoja sytuacja jest inna koniecznie sprawdź czy również możesz się w ten sposób rozliczyć! 

 

Instrukcja

 

Udajemy się do Urzędu Skarbowego, idziemy do okienka i mówimy, że w danym roku zamierzamy się rozliczać na zasadach ryczałtu od dzierżawy powierzchni reklamowej.

 

Udajemy się do US przed pierwszą wypłatą na konto bankowe lub maksymalnie w dniu pierwszej wypłaty. Lepiej zrobić to w ten sposób chociaż z tego co mi wiadomo oświadczenie można złożyć również po otrzymaniu wypłaty na konto. Ale lepiej dmuchać na zimne - przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Dostajemy oświadczenie, wypełniamy, zawiera się tam głównie adres, pesel itp. Po czym należy poprosić o numer konta, na jaki mamy wysyłać podatki z zarobionej kwoty. Numer konta otrzymasz od razu lub będzie dostępny na stronie US.

 

Podatek wysyłamy do 20 dnia miesiąca następnego po otrzymaniu wynagrodzenia.

 

Przykład:

 

W styczniu zarobiliśmy 2000 zł, pieniądze na konto otrzymaliśmy 15 lutego, więc mamy czas na zapłacenie podatku do dnia 20 marca.

 

Kwotą jaką trzeba przelać na konto US: 170 zł (2000 zł x 8,5% = 170 zł)

Lepiej się nie spóźnić.

 

P.S Rozliczamy się tylko z przychodu na nasze KONTO BANKOWE, nikogo nie interesują wnioski rozliczone w naszym panelu danego programu.

 

UWAGA!

 

Uzyskany przychód należy rozliczyć w zeznaniu rocznym. W zależności od tego kto jest sprzedawcą oraz jaki sposób opodatkowania został wybrany, należy złożyć odpowiedni PIT.

 

W tym przypadku czyli wyboru ryczałtu, rozliczenia należy dokonać na formularzu PIT-28.

 

Przykład:


Osoby, które w 2018 roku opłacały ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z tytułu dzierżawy powierzchni reklamowej muszą do 31 stycznia 2019 roku rozliczyć się z urzędem skarbowym z uzyskanych przychodów na formularzu PIT-28.


esli12Jak rozliczyć dochód z programów partnerskichCzytań: 228

Sponsorowana:

Skontaktuj się z nami:

Reklama